Logo Gminy Kozy

Budowa ogólnodostępnej hali sportowej przy Szkole podstawowej nr 2 w Kozach

Projekt pn.: „Budowa ogólnodostępnej hali sportowej przy Szkole podstawowej nr 2 w Kozach” realizowany jest w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Kozy otrzymała na ten cel dotację w kwocie 5 000 000,00 zł
Zakończenie zadania zaplanowane jest na grudzień 2022 roku.
Przedmiotem inwestycji jest budowa ogólnodostępnej, pełnowymiarowej hali sportowej ze stałą widownią dla 239 osób.

Podstawowe dane budowanej hali sportowej:

  • wymiary zewnętrzne 60,35 m x 37,50 m,
  • wysokość budynku 11,38 m,
  • powierzchnia zabudowy 1 853,76 m²,
  • powierzchnia użytkowa 2 103,75 m²,
  • kubatura budynku 17 572 m³.


Hala połączona będzie z budynkiem szkolnym za pomocą łącznika komunikacyjnego na poziomie I piętra. Budynek posiadać będzie dwie kondygnacje nadziemne, bez podpiwniczenia. Budynek dzielić się będzie na dwie części: jednoprzestrzenną halę sportową oraz część zawierającą zaplecze szatniowe i sanitarne dla użytkowników, pomieszczenia magazynowe, sale fitness i itp.

Boisko w nowopowstającej hali sportowej będzie o wymiarach 20,0 m x 40,0 m - jest to przestrzeń służąca do prowadzenia rozgrywek sportowych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami w nowopowstającym obiekcie sportowym zaplanowano następujące udogodnienia dla tych osób:

  • winda,
  • wejście do hali z poziomu terenu,
  • posadzki na jednym poziomie, bez barier architektonicznych,
  • nawierzchnia antypoślizgowa w wyznaczonych miejscach,
  • wyjście z parteru na przyległy teren,
  • przystosowane WC,
  • system przestrzennego oznakowania wizualnego.