Logo Gminy Kozy
Powróć do: Kamieniołom w Kozach

Atrakcje Kamieniołomu

Co robić w kamieniołomie?

Nieczynny kamieniołom w Kozach to niezwykłe miejsce! Teren w przeszłości będący kopalnią piaskowca, aktualnie jest najpiękniejszym na terytorium Gminy Kozy miejscem rekreacyjnym. Można tutaj spędzić czas na łonie natury, w towarzystwie zachwycających widoków. 

Zachęcamy do weekendowych pikników w kamieniołomie. Wystarczy zabrać kocyk, pyszne ciasto, coś do picia, gry planszowe i można na dobre rozpocząć dzień.

Nic tak nie motywuje do aktywności, jak piękny teren rekreacyjny! Polecamy zabrać matę do ćwiczeń i znaleźć dla siebie ustronne miejsce do codziennego treningu lub jogi.

A może lubisz jeździć na rowerze? Tu również warto wyjechać! Trasa na najwyższy poziom kamieniołomu jest utwardzona, więc można spróbować swoich sił na dwóch kółkach ;)

Zaszyj się z książką w zieleni! Dla każdego mola książkowego znajdzie się u nas miejsce! Zachęcamy do zabrania ulubionej lektury, znalezienia pięknej zielonej trawy i rozgoszczenia się w tym miejscu :)

A gdyby tak umilić komuś wypoczynek nad stawem, przyjemnymi dźwiękami gitary, bądź ukulele? Gdyby tak dać mały koncert przy akompaniamencie śpiewu ptaków i żab? Romantyczna wizja, ale jak najbardziej realna w naszym kamieniołomie:

Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, to miejsce jest stworzone dla Ciebie! Znajdziesz tutaj masę niecodziennych, intrygujących plenerów. Za każdym drzewem czai się piękny widok, który będzie doskonałym tłem dla sesji ślubnych, rodzinnych, czy indywidualnych.

Dużą popularnością cieszą się zachody słońca oglądane z różnych poziomów kamieniołomu. Słońce malowniczo rozświetla rozległą panoramę Pogórza Śląskiego i Cieszyńskiego, a na koniec, przeglądając się w Jeziorze Goczałkowickim, chowa za horyzontem.

Lubisz wędrówki górskie? U nas jesteś na właściwym miejscu! Z kamieniołomu biegnie żółty szlak papieski na Hrobaczą Łąkę, gdzie łączy się bezpośrednio z Małym Szlakiem Beskidzkim. To tutaj możesz zacząć swoją przygodę i zdobyć kilkanaście szczytów naszych pięknych gór!

 Masz zacięcie geologiczne? Pasjonuje Cię historia ziemi? Księga dziejów ziemi z historią 100 milionów lat, stoi przed Tobą otworem właśnie w naszym kamieniołomie! To tutaj znajduje się najpiękniejsze w całych Karpatach odsłonięcie warstw lgockich fliszu karpackiego. Fenomen na skalę europejską, obok którego nie można przejść obojętnie!

Łowisz ryby? To wspaniale, u nas również możesz wędkować! Pamiętaj tylko o tym, by swoje łupy wypuścić z powrotem do stawu
Kamieniołom to miejsce o wielkim potencjalne! Tylko od Ciebie zależy, jak wykorzystasz piękne okoliczności przyrody i walory widokowe!
Zapraszamy! Zobaczmy się w kamieniołomie w Kozach! 
#zobaczmysiewkozach