Perełką turystyczną Kóz oraz całego regionu Podbeskidzia jest odrestaurowany zabytkowy Pałac Czeczów i park. Budynek (nazwany od nazwiska ostatnich właścicieli majątku ziemskiego) jest jednym z najstarszych na terenie Kóz, wpisanym do Rejestru Zabytków.
Jest to pałac neoklasycystyczny, z półkolistym ryzalitem od północy i dobudowaną kaplicą od zachodu.
Położony jest w ścisłym centrum miejscowości, w otoczeniu malowniczego parku.
W 2013 roku zakończył się kompleksowy remont obiektu z przeznaczeniem na szeroką działalność kulturalną. Nie jest znana dokładna data powstania pałacu. Przypuszczać należy, że na przełomie XVII i XVIII wieku powstał w tym miejscu barokowy dworek szlachecki. Potwierdza to wyryty na jednej z belek konstrukcyjnych zachodniej oficyny rok 1705. Wówczas właścicielami Kóz była rodzina Russockich.
Powierzchnia parku wynosi ok. 2 ha. Założony został przez Matyldę i Karola Jordanów w I poł. XIX w. na kanwie wcześniejszego układu geometrycznego. W części południowej zachował się układ osiowy, z dwiema oficynami po bokach, lipową aleją dojazdową i owalnym gazonem z kamienną fontanną z miejscowego piaskowca pośrodku drogi obwodowej. W części północnej duża polana otoczona jest drzewami i stanowi tzw. salon ogrodowy. Drzewostan parku tworzy ok. 480 okazów drzew i krzewów w różnym wieku. Są to m.in.: klony-jawory, lipy, jesiony, graby, dęby, olchy czarne, klony pospolite, buki, wiązy, kasztanowce, robinie oraz tulipanowiec amerykański, jodła kaukaska, jodła koreańska sosna wejmutka oraz platan klonolistny. Platan w 2012 r. otrzymał tytuł „Drzewa roku” w ogólnopolskim konkursie Klubu Gaja a w 2013 r. natomiast w konkursie europejskim uzyskał II miejsce. Wiosną w wielu miejscach parku występuje czosnek niedźwiedzi. Do innych ciekawych elementów należą: dawna lodownia (kopiec w którym przechowywano żywność w warunkach chłodniczych), altana grabowa (koliście nasadzone graby tworzące naturalne miejsce odpoczynku), miejsce po dawnym stawie, pozostałości dawnego muru na obrzeżach parku, naturalny labirynt znajdujący się w miejscu nieistniejących kortów tenisowych. Przez park przepływa potok górski Kozówka, oddzielający mniejszą zachodnią część parku, do której prowadzą dwa mostki. Park jest ogólnodostępny.
Więcej informacji o pałacu Czeczów znajduje się w zamieszczonym załączniku do pobrania.