GROBONET jest aplikacją internetową umożliwiającą użytkownikom wyszukiwanie osoby pochowanej na wybranym cmentarzu, poprzez podanie danych takich jak: imię, nazwisko, data urodzenia, data śmierci, lokalizacja grobu na cmentarzu. Jako wynik otrzymujemy komplet informacji o osobie pochowanej, wraz z miejscem pochówku, mapą pomocniczą (poglądową i dokładną) oraz fotografią nagrobka. Można sprawdzić również do kiedy opłacone jest miejsce pochówku lub zapalić wirtualny znicz na grobie najbliższych.
Groby na cmentarzu parafialnym* http://polski-cmentarz.pl/kozyparafialny/
Groby na cmentarzu komunalnym*http://www.polski-cmentarz.pl/kozy/
wyszukiwarka ogólnopolska: http://grobonet.com/
Prosimy o tym podziale pamiętać, przy wyszukiwaniu osób i jeśli nie znajdziemy osoby zmarłej wpisując jej dane do wyszukiwarki "cmentarz komunalny", należy sprawdzić czy nie jest pochowana na cmentarzu parafialnym! Dane w obu wyszukiwarkach nie zostały na razie połączone w GROBONET.
GROBONET jest aplikacją internetową umożliwiającą użytkownikom wyszukiwanie osoby pochowanej na wybranym cmentarzu, poprzez podanie danych takich jak: imię, nazwisko, data urodzenia, data śmierci, lokalizacja grobu na cmentarzu. Jako wynik otrzymujemy komplet informacji o osobie pochowanej, wraz z miejscem pochówku, mapą pomocniczą (poglądową i dokładną) oraz fotografią nagrobka.
Aplikacja ta działa w Kozach dzięki współpracy UG Kozy i wszystkich Parafii w Kozach. Aby wyszukać osobę pochowaną należy wypełnić formularz wyświetlany po uruchomieniu GROBONETU, wpisując wszystkie lub wybrane dane osoby pochowanej. Im więcej, tym szybciej znajdujemy poszukiwane miejsce pochówku danej osoby.
W formularzu wystarczy wypełnić jedno pole. Jeśli pamiętamy tylko nazwisko, wypełniamy tylko tą rubrykę. GROBONET pokaże listę wszystkich osób o tym nazwisku, które zostały pochowane na tym cmentarzu, wraz z ich imionami oraz datami urodzenia i śmierci. Ze strony z wynikami możemy wybrać interesującą nas osobę aby zobaczyć szczegóły. Oczywiście im więcej danych podamy w formularzu, tym bardziej precyzyjne otrzymamy wyniki. To ważne zwłaszcza na dużych cmentarzach. Daty należy wpisywać w formacie rok-miesiąc-dzień np. 1970-31-01 a nie 1.31.1970. Aby zobaczyć stronę ze szczegółami należy kliknąć imię lub nazwisko odnalezionej osoby lub ikonę z lupą wyświetlaną obok wybranej osoby.
Adres grobu podawany jest w następującej postaci nazwa sektora / numer rzędu / numer grobu np H1 / 3 / 4 oznacza czwarty grób w trzecim rzędzie sektora oznaczonego na mapie jako H1. Sposób narastania numeracji rzędów i grobów jest zaznaczony na szczegółowej mapie wybranego sektora. Lokalizację sektorów ukazuje mapa poglądowa zamieszczona pod zdjęciem grobu oraz w lewym górnym rogu obok szczegółowej mapy sektora.
Jeśli adres grobu określony jest jako 0 / 0 / 0, oznacza to, że w trakcie inwentaryzacji nie przypisano osoby pochowanej do konkretnego grobu na cmentarzu, co może wynikać z braku dokumentacji lub nieczytelnego oznaczenia nagrobka. Data 0000-00-00 oznacza datę nieznaną. Istnieje możliwość przesłania administratorowi cmentarza poprawnych danych poprzez kliknięcie ikony z krzyżykiem i wypełnienie formularza.
Pełna lista cmentarzy, objętych GROBONETem znajduje się na stronie www.polskie-cmentarze.com