Logo Gminy Kozy
Powróć do: Gospodarka

Projekty finansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Wyszukiwarka_odpadów_(1).[2]

Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kozach

 

W dniu 21 marca 2023 roku została podpisana umowa o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kozach” w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022.

 

Wniosek na przedmiotowe zadanie został złożony do Ministerstwa Sportu i Turystyki w dniu 30 marca 2022 roku.

 

W ramach przedmiotowego projektu "Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kozach" wyróżniono dwa zadania. Pierwsze zadanie dotyczy budowy hali sportowej. Drugie zadanie związane jest z budową bieżni prostej oraz do skoku w dal. Obiekt zlokalizowany przy budynku szkolnym w Kozach przy ul.Przeczniej będzie obiektem ogólnodostępnym. Zadanie pierwsze obejmuje budowę pełnowymiarowej hali sportowej wraz z zapleczem technicznym niezbędnym do funkcjonowania obiektu, zapleczem szatniowym i sanitarnym oraz pomieszczeniami przeznaczonymi na fitness i siłownię.

 

Nowo powstający obiekt, to budynek na planie prostokąta, połączony z istniejącą zabudową (budynek szkolny) za pomocą łącznika komunikacyjnego na poziomie I piętra.

Hala wyposażona jest we wszystkie media oraz instalacje gwarantujące niezależne funkcjonowanie: instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, domofonową oraz monitoringu. Obiekt posiada także windę.

 

Przed halą sportową od strony ulicy Krakowskiej zlokalizowana jest bieżnia sprinterska oraz bieżnia do skoku w dal. Dla potrzeb osób przyjeżdżających na zajęcia do hali sportowej samochodami wybudowany zostanie parking na 46 stanowisk, w tym 1 stanowisko dla osoby niepełnosprawnej. Teren parkingu oraz budynek hali sportowej posiada oświetlenie zewnętrzne.

 

Dla osób poruszających się na rowerach przewidziano dwa stojaki na rowery w okolicach wejścia do budynku hali sportowej. Nowo powstały obiekt wyposażony jest w trybunę o konstrukcji stalowej składaną teleskopowo 3-rzędową z siedziskami plastikowymi z oparciami we wszystkich rzędach. 

 

Nowy obiekt wyposażony jest również w profesjonalną tablicę wyników sportowych oraz w kotary grodzące z napędem elektrycznym 2 sztuki - umożliwiające podział boiska na 3 sektory. Nowo powstała hala daje możliwość gier zespołowych takich jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna a także możliwość gry w tenisa ziemnego, badmintona.

 

Zadanie drugie w ramach przedmiotowego projektu obejmuje budowę bieżni sprinterskiej oraz do skoku w dal. Obiekty te zlokalizowane są przed nowo budowaną halą sportową od strony ul.Krakowskiej. Długość bieżni wynosi 60 mb + przedłużenie 20 mb, posiada 4 tory dla biegaczy.

Przewidywana całkowita wartość wydatków – 12 010 809 zł

Wartość dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – 3 623 400 zł