Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!

Gmina Kozy przystąpiła do Projektu: „Zdrowy pracownik – Silna Gmina Kozy”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+) dla Priorytetu: FESL.05.00 – Fundusze Europejskie dla rynku pracy dla Działania: FESL.05.13 – Zdrowy pracownik.
Cel projektu:
Celem projektu „Zdrowy pracownik – Silna Gmina Kozy” jest poprawa zdrowia i dobrostanu pracowników poprzez wdrożenie kompleksowych działań obejmujących modernizację/doposażenie stanowisk pracy, usługi zdrowotne – pakiety badań profilaktycznych, działania świadomościowe szkolenia/warsztaty oraz edukacja zdrowotna. Dodatkowo projekt ma na celu stworzenie przyjaznego dla zdrowia środowiska pracy, co wpłynie na zwiększenie satysfakcji zawodowej pracowników oraz poprawę ich samopoczucia.
Wsparciem objętych zostanie 141 pracowników w następujących instytucjach z terenu Gminy Kozy:
· Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach
· Gminne Przedszkole Publiczne w Kozach
· Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.
Projekt jest realizowany w okresie od 01.04.2026 r. do 31.03.2027 r.
Efekty projektu:
Efektem projektu będzie poprawa stanu zdrowia i samopoczucia oraz poprawa komfortu pracy i obniżenie poziomu stresu pracowników co pozwoli im na pozostanie w zatrudnieniu, wydłużenie ich aktywności zawodowej oraz utrzymanie zdrowia.
Wartość projektu:
Całkowita wartość projektu: 514 162,50 PLN, dofinansowanie ze środków europejskich: 437 038,12 PLN, wkład własny: 77 124,38 PLN

